پنجشنبه 3 فروردين 1402 | Thursday 23 March 2023درد همیشه درد جسمی نیست. گاهی اوقات دردهای پنهانی وجود دارند که ما را از پا می اندازند؛ بی آنکه خودمان آگاه باشیم. سمیه میرزایی کارشناس ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی در یادداشتی اختصاصی که برای پایگاه خبری پیام اردیبهشت به رشته تحریر در آورده؛ ما را با این دردها آشنا می کند:

همه ما انسان ها در طول زندگی دردهای بی شماری را همچون درد دندان، درد پا، درد کمر و... متحمل شده ایم. گاه اما دردهای انسان مبهم اند. برای همه ما پیش آمده که شب با ناله، دندان های فک پایین را گرفتیم و تا صبح بیدار بودیم، صبح به دندان پزشک مراجعه کردیم، گفته است دندان آخر فک بالا خراب است و باید کشیده شود، وگرنه کل دندان ها آسیب می بینند. آری، گاه به معنای واقعی؛ دردها مبهمند.

آیا حس کرده اید بارها در زندگی انسانی، در روابط اجتماعی و خانوادگی، اداری و... دچار تشویش و پریشان حالی هستید؟ در حالی که علت آن را خودتان هم نمی دانید. اگر دقیق شوید، می بینید روابط با کارفرما، مدیرِ بخش یا حتی بحث با کارمند دبیرخانه محل کار، بحث با همسر، بگو مگوی خانوادگی با خواهر و برادر و... دلیلی است بر این حال خراب. اینجاست که ضرورت توجه به دردهای پنهان احساس می شود.

حواستان به حال دلتان، آدم های دور وبرتان، روابط اجتماعی و خانوادگی تان باشد. شاید دلیلی برای حال پریشان تان یافتید. این حال شما را می پوساند، بر روح شما خدشه وارد می کند و حال دلتان را خراب می کند. لازم است گهگاهی درون خود را واکاوی کنید تا دردهای پنهانتان را بشناسید. به امید روزهایی بدون درد مبهم.

سمیه میرزایی
کارشناس ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
کرمان

@payam_ordibehesht
.
#درد_مبهم

 

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری پیام اردیبهشت میباشد.

طراحی و اجرا : گروه زند

Template Design:Dima Group