دوشنبه 15 خرداد 1402 | Monday 5 June 2023

در یک اقدام نمادین و متفاوت؛ دانشکده علوم پزشکی سیرجان و گروه نمایش نیما در قالب نمایش پرفورمونس، عواقب ناشی از شیوع بیماری کرونا را با هشدار به مردم سیرجان یادآوری کردند.

به گزارش پیام اردیبهشت؛ این حرکت نمادین با هدف یادآوری سختی کار کادر درمان و عواقب ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در مسیرهای پر تردد سیرجان انجام می شود‌. این پرفورمنس با اجرای خیابانی  از ۲۶ مرداد ماه؛ به مدت یک هفته در خیابان ها و معابر اصلی شهر به اجرا در می آید.

مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی در این خصوص گفت: در این نمایش که "آئینه در آئینه" نام دارد، اعضای گروه نمایشی در لباس مدافعین سلامت و با حمل بیمار کرونای نمادین که از سختی های بیماری کرونا رنج می برد، هشدارها و عواقب سخت شیوع این ویروس را به شهروندان یادآور می شوند.

وی افزود: افراد گروه در حین نمایش به آن دسته از مردمی که هنوز ماسک‌زدن را باور نکرده اند ماسک رایگان اهدا می کنند. همچنین نمایش سختی ها و استرسی که کادر بهداشت و درمان با پوشیدن لباس های مخصوص و حضور در شرایط پرخطر و اضطراب دارند، از دیگر اهداف این برنامه است.

همچنین با اهداء مچ‌بند منقش به شعار "من ماسک میزنم" به شهروندان، آن ها برای پیوستن به این کمپین تشویق می شوند و حسن مشارکت مردم برای شکست دادن این بیماری تقویت می شود.

 

@payameordibehesht

 

 

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری پیام اردیبهشت میباشد.

طراحی و اجرا : گروه زند

Template Design:Dima Group