شنبه 2 تير 1403 | Saturday 22 June 2024

همزمان با فرا رسیدن روز خبرنگار، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یکی از مراکز خود را به نام زنده‌یاد روح‌الله رجایی از روزنامه‌نگاران کشور نامگذاری کرد.

به گزارش پیام اردیبهشت، مراسم نامگذاری یکی از کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نام زنده‌یاد روح‌الله رجایی از روزنامه‌نگاران باسابقه که چندی پیش به دلیل بیماری کرونا فوت کرد، صبح امروز در بوستان شقایق برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، هادی ناصری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران صحبت کرد. او گفت: چیزی که باعث شد امروز این کتابخانه مزین به نام آقای رجایی شود صرفاً شخص و فرد او نبود بلکه تکریم و بزرگداشت جریان و فرهنگی است که مزین به نام فعالیت‌های جهادی و رسیدگی به احوال مستضعفان است. مرحوم رجایی یکی از کسانی بود که در این حوزه فعالانه عمل می‌کرد و توجه ویژه‌ای به محرومان داشت. وظیفه ما این است که این جریان را ترویج کنیم.

وی افزود: در آستانه روز خبرنگاریم و خوشحالم که این کتابخانه به نام این خبرنگار مشهور به جهادی و محب اهل بیت علیهم‌السلام شناخته می‌شود. ما سعی کردیم وظیفه‌مان را انجام دهیم ان‌شاءالله فعالیت این مکان فرهنگی از امروز رنگ و بوی دیگری به خود بگیرد و برنامه‌های فرهنگی خود را جدی‌تر ادامه دهد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات گفت: معصوم می‌فرمایند مستحب است که نماز را در مسجد محل بخوانید؛ مسجد محله ما در نزدیکی دفتر روزنامه اطلاعات مسجد الغدیر در میرداماد است که از قضا در همسایگی روزنامه جام‌جم قرار دارد. وقتی من به آنجا می‌رفتم تا نماز بخوانم آقای رجایی را می‌دیدم که او هم برای اقامه نماز آمده بود. او متواضع، خندان، صمیمی و بی‌آلایش بود و در هر پست و مقامی هم که قرار می‌گرفت جهت‌گیری مردمی، انقلابی و آرمانی داشت. او فارغ از تمام خط و خطوط عمل می‌کرد و همواره مردم برایش مهم بودند. پاداش این کار او نیز همین یاد و خاطره‌ای است که از او به‌جای مانده است.

وی با اشاره به اقدام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نامگذاری یک کتابخانه به نام روح‌الله رجایی گفت: آقای مختارپور امروز منشأ خیر در امر توسعه کتاب و کتابخوانی است و یکی از شایسته‌ترین افراد است که برای این پست انتخاب شده است. او کتابخوان و کتاب‌فهم است و سره را از ناسره تشخیص می‌دهد. این اقدام نهاد برای نامگذاری یک کتابخانه به نام روح‌الله رجایی کار بسیار خوبی بود. من افتخار می‌کنم که بگویم همکار آقای رجایی‌ام. امیدوارم پند بگیریم چرا که اگر صداقت داشته باشیم و راست بگوییم بعد از اینکه رفتیم، پاداش خیر به ما می‌دهند.

محمدعلی قندهاری‌نیا مدیرعامل مؤسسه جام‌جم سخنران دیگر این مراسم بود. او با اشاره به یادگاری روح‌الله رجایی در روزنامه جام‌جم گفت: از زمانی که ایشان در مجموعه جام‌جم حضور پیدا کردند صفحه‌ای به نام صفحه همسایه ایجاد شد که در آن 2 یا 3 خانواده‌ای که گرفتاری خاصی داشتند اطلاع‌رسانی می‌شد و بدین واسطه افراد خیر کمک‌هایی را به این نیازمندان می‌کردند. این یادگاری است که از او برای ما مانده و قصد داریم همانند قبل آن را ادامه بدهیم.

پدر روح‌الله رجایی در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی کوتاه گفت: در حجة‌الوداع بیش از 120 هزار نفر از مسلمانان شرکت کردند و پیامبر فرمود من کنت مولاه فهذا علی مولاه اما این موضوع چقدر بد به دیگران اطلاع‌رسانی شد و ما باید از این موضوع درس بگیریم. ما باید همواره در مسیر امامت و ولایت حرکت کنیم تا آسیبی بهمان نرسد.

در پایان این مراسم از لوح یادگاری روح‌الله رجایی رونمایی و کتابخانه واقع در بوستان شقایق محله شمیران‌نو به نام زنده‌یاد روح‌الله رجایی نامگذاری شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری پیام اردیبهشت میباشد.

طراحی و اجرا : گروه زند

Template Design:Dima Group